«محمد مهرآیین» به دیدار فرزندان شهیدش شتافت

به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، «محمد مهرآیین» رئیس اسبق فدراسیون جودو و پدر شهیدان رضا و ناصر مهرآیین و جوانمرد ورزش و تاریخ انقلاب امروز به دیدار فرزندانش شتافت و آسمانی شد.

گفتنی است مراسم تشییع پیکرمطهر این پدر شهید فردا سه شنبه نهم بهمن ماه ۹۷ از ساعت ۹ صبح با حضور جمعی از پیشکسوتان عرصه ورزش و انقلاب و عموم مردم از مقابل فدراسیون جانبازان و معلولان واقع در خیابان ورکش برگزار خواهد شد.

مرحوم محمد مهر آیین سال ۱۳۱۸ در شهرستان محلات متولد شد. در کودکی به همراه خانواده به تهران مهاجرت کرد که این مهاجرت سرآغاز زندگی جدیدی برای او بود و موجب شد تا دسترسی نزدیکی به کانون‌های فعال مذهبی – سیاسی بیابد؛ سپس فراخور حال و توانایی‌هایش با گروه‌های مختلف مبارز و سیاسی ارتباط بگیرد و فعالیت‌هایی را صورت دهد.

وی به دلیل داشتن قدرت بدنی و مهارت در ورزش‌های رزمی چون جودو و کاراته، کلاس‌های رزمی و آمادگی دفاعی را برای تعدادی از گروه‌ها همچون حزب الله و موتلفه اسلامی برگزار کرد. گروگان‌گیری شهرام پسر اشرف پهلوی از جمله عملیات‌هایی است که محمد در آن نقش اصلی و محوری به عهده داشت. او در طول مبارزات خود، سه بار دستگیر، بازجویی و به شدت شکنجه شد و تا سال ۱۳۵۶ در زندان به سر برد.

نام دیگر مهرآیین، داودآبادی است؛ اما به اسامی: داوودی، محمدجودو و محمد موتوری نیز مشهور است. او پس از پیروزی انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی و ورزشی حضور داشت و مناصب و مسئولیت های مختلفی را عهده دار بوده است که مدیر خدمات عمومی مجلس، مدیریت کل پشتیبانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مدیر کل تربیت بدنی بنیاد جانبازان از جمله آنان است.مهرآیین در پیروزی‌ها و درخشش‌های گوناگون تیم های ورزشی معلولین و جانبازان کشور در پیکارهای جهانی و المپیک نقش به سزایی داشته است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *