شهادت عنصر وفاق ملی ماست

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حجت الاسلام محمدحسن کاویانی راد رییس کارگروه ایثار و شهادت ستاد مرکزی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی صبح امروز(سه شنبه) در نشست خبری اظهار داشت: سرمایه اجتماعی انقلاب اسلامی بر سه رکن ارزش، اعتماد و مشارکت مردم برقرار است و هم در دوران انقلاب و هم دفاع مقدس سطوح مختلف مشارکت را از سوی مردم شاهد هستیم.

وی افزود: بیش از ٣٦ هزار شهید دانش آموز بیانگر این است که مجموعه پیام های یک انقلاب آنچنان جذاب است که نوجوانان و جوانان را هم به میدان بیاورد. می توان گفت بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی فرهنگ هزینه کردن برای اعتقاد است.

حجت الاسلام کاویانی راد ادامه داد: بنیاد شهید و امور ایثارگران برندی است که به دست امام(ره) با توجه به اهمیت عنصر ایثار و شهادت در جامعه اسلامی تاسیس شد و در زمان تاسیس این نهاد کسی فکر نمی کرد روزی برای امور ٣ میلیون نفر از خانواده شهدا و ایثارگران نیاز به چنین نهادی باشد.

وی با بیان اینکه شهادت عنصر وفاق ملی ماست و اگر به دنبال ایجاد وفاق و همبستگی در جامعه هستیم، گوهر شهادت بسیار تاثیر گذار است، تصریح کرد: مردم ما از همه گرایش ها و سلیقه ها بر یک محور وفاق دارند و آن هم احترام به کسانی است که ارزشمندترین سرمایه خود یعنی جانشان را فدا کردند.

رئیس کارگروه ایثار و شهادت ستاد مرکزی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: ایجاد بیمارستان برای جانبازان، تاسیس دانشگاه شاهد، تاسیس سازمان اقتصادی کوثر، تاسیس سازمان سیاحتی کوثر برای خدمت رسانی به ایثارگران، ایجاد ١٣٤٧ مدرسه شاهد، ایجاد صندوق های قرض الحسنه شاهد، تاسیس ٨٨ مرکز مشاوره فعال خانواده و روانشناختی در سراسر کشور، ایجاد شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و … از جمله اقدامات انجام شده برای ایثارگران است.

حجت الاسلام کاویانی راد با بیان اینکه به ٩٣٧ نفر از ایثارگران نشان های درجه ١ تا ٣ ایثار و شهادت اعطا شده است، تصریح کرد: بیست و یک موزه در سراسر کشور مجموعه آثار به جا مانده از شهدا خصوصا شهدای شاخص را در معرض نمایش عموم قرار داده است. بیش از ٥٠٠ هزار مکان، معبر و کوچه به نام شهدای بزرگوار نامگذاری شده است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *