حمایت مرکز هنرهای نمایشی از جریان تئاتر مقاومت در کشور

به گزارش خبرگزاری فارس، شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی و سرپرست بنیاد فرهنگی روایت فتح و همچنین سرپرست انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در اداره کل هنرهای نمایشی با هم دیدار و گفت‌وگو کردند.

شهرام کرمی ضمن تبریک انتصاب محسن سلیمانی فارسانی به سمت سرپرستی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، برحمایت همه جانبه اداره کل هنرهای نمایشی از جریان تئاتر ارزشی و انقلابی تاکید کرد و گفت: جریان و نهضت فراگیر تئاتر انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت یک حرکت فراجناحی و فراحزبی است و همه ما باید به آن به عنوان یک ژانر ملی و یک دستاورد بسیار ارزشمند نگاه کنیم.

وی افزود:به نظر بنده که همیشه دفاع مقدس برایم دغدغه بوده است ، باید به عنوان یک مقوله هدفمند اثرگذار و استراتژیک به تئاتر مقاومت بنگریم و همه امکانات مادی، معنوی و انسانی را برای تقویت و توسعه این جریان پای کار آورد.

کارگردان نمایش «بلوط‌های تلخ» افزود : اداره کل هنرهای نمایشی آمادگی کامل دارد تا از این جریان ارزشمند حمایت کافی و لازم را به عمل آورد و اصولا این کار را وظیفه خود می‌داند و از هرگونه کمک و مشاوره‌ای در خصوص اعتلای این حرکت دریغ نخواهیم کرد.

محمد حبیبی سرپرست بنیاد فرهنگی روایت فتح نیز بر لزوم تقویت زیرساخت‌ها و توسعه کمی و کیفی تئاتر مقاومت در سراسر کشور تاکید کرد و از آمادگی بنیاد فرهنگی روایت فتح به عنوان یکی از اصلی‌ترین و مهمترین سازمان‌های حامی فرهنگ و هنر انقلاب و دفاع مقدس برای مشارکت و حمایت تئاتر مقاومت خبر داد.

محسن سلیمانی فارسانی سرپرست انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس نیز به برنامه‌های جدید و در دست اقدام انجمن اشاره کرد و گفت: قصد داریم به یاری خدا و با کمک و همفکری کلیه هنرمندان جوان متعهد، اساتید ارزشمند و پیشکسوتان گرانقدر حوزه تئاتر دفاع مقدس و انقلاب بار دیگر تئاتر دفاع مقدس را جایگاه واقعی و شان اصلی خود برسانیم که برای تحقق این امر مستلزم همیاری و همکاری ویژه سازمان‌ها و نهادهای ذی ربط و هم سو و در راس آن اداره کل هنرهای نمایشی به عنوان متولی اصلی تئاتر در کشور، هستیم.

وی افزود: خوشبختانه جای امیدواری بسیار است که با حضور شهرام کرمی در راس هرم مدیریتی تئاتر کشور که خود از قدیمی‌ترین نویسندگان و کارگردانان تئاتر دفاع مقدس است این جریان به زودی به دوران اوج و شکوه خود بازگردد و اتفاقات خوبی در این خصوص رقم بخورد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *