همایش «یاد یاران آسمانی» و «یادواره شهید ابراهیم هادی» برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس، همایش «یاد یاران آسمانی» و «یادواره شهید ابراهیم هادی» و ۳۰۰ شهید گردان کمیل در سالن وزارت کشور برگزار شد.

این مراسم معنوی و سراسر همراه با شور حسینی با قرائت دعای فرج به امید ظهور ولیعصر آغاز و پس از آن با صلوات بر محمد و آل‌محمد و لبیک یا زینب‌گویان حضار ادامه یافت.

گروه تواشیح محراب مراسم ویژه را به یاد ابراهیم هادی و شهدای گردان کمیل و همچنین شهدای گمنام اجرا و حضار یاد و خاطره دهه فجر و انقلاب اسلامی که طبق فرمایش امام خمینی (ره) انفجار نور است ادامه یافت ضمن اینکه یاد و نام شهدای انقلاب اسلامی در هشت سال دفاع مقدس که در حقیقت ۸ سال دلدادگی و عشق سراسر معرفت بود با ذکر یاد شهدای ترور و شهدای مدافع حرم گرامی داشته شد.

در این مراسم یادواره جمعیتی حدود ۴ هزار نفر در سالن عاشقانه از خداوند خواستند که دستشان توسط بانوی بی‌نشان حضرت فاطمه زهرا (س) و پسرش مهدی موعود گرفته و شفای روز اجل نصیب آنها شود.

حاضرین در جلسه برای نابودی فرهنگ غرب و کوتاه شدن دست غارتگران بیت‌المال صلوات ویژه می‌فرستادند.
در ادامه این مراسم، علی‌اکبر رائفی‌پور با بیان اینکه معنی آیه «صراط‌الذین انعمت علیهم» یعنی امام حسین (ع) و امام حسینی‌ها که باید توجه ویژه‌ای به این راه داشت، گفت: طبق آیه ۶۹ سوره نساء خوش به حال اهل مؤمن و مؤمنه‌ای که رفیق پیامبر و ائمه معصومین هستند. ضمن اینکه طبق آیه ۲۴ سوره توبه که آیه تمیز دادن منافق از فاسق است باید توجه ویژه‌ای به این موضوع داشت.

وی در ادامه تصریح کرد: باید معیار رفاقت در دنیا را این قرار دهیم که رفیق خدا و رسول خدا و ائمه معصومین باشیم.وی تصریح کرد: شهدا به دلیل عنایت ویژه به حکم الهی جهاد، به حب دنیا توجهی نمی‌کردند چرا که آنها اقداماتی که انجام می‌دادند فقط برای رضایت خداوند و دین اسلام بوده است.
رائفی‌پور افزود: شهدای مدافع حرم بسیاری از تعلقات دنیوی و حتی خانواده‌های خود را رها کرده و برای دفاع از حرم حضرت زینب (س) و ‌آل‌الله سراسیمه شتافته‌اند.

این سخنران تصریح کرد: شهدا و یاران صدیق خداوند و رسول خدا و ائمه معصومین دنبال دیده شدن نبوده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: برج شدن در قیامت و اینکه دیگران در خیابان شما را ببینند بدعت و جاهلیت مدرن است.

رائفی‌پور بیان کرد: شهید ابراهیم هادی زنده است چرا که همچنان در جامعه کنش و واکنش دارد و دلبری می‌کند لذا جوان‌ها با خواندن و شنیدن اقداماتش می‌توانند به اهل بیت و وی نزدیک شوند.
این سخنران با بیان اینکه در سخنرانی‌های مختلف در شهرهای ایران جوانان دائم نام شهید ابراهیم هادی را می‌برند، گفت: این شهید هادی در حال دلبری جوانان است و ‌آنها در حال فهمیدن شهید هادی هستند.

وی خاطرنشان کرد: جوانان و دلدادگان به شهدا بهتر است با یک شهید رفیق شده و با وی عهد اخوت ببندند.

رائفی‌پور گفت: برای من شهید ابراهیم هادی یاد و نام حضرت عباس (ع) را تداعی می‌کند بر همین اساس می‌توانیم این شهید را عباس خمینی (ره) نامید.

وی افزود: شهدا بشارت‌دهنده و دعوت‌کننده مردم به خدا و دین خدا و مؤمنین هستند.
این سخنران خاطرنشان کرد: ابراهیم هادی شهید شد اما بسیار زیبا شهید شده است و مثل مادر سادات مزاری نداشته و چیزی از پیکرش باقی نمانده است.

رائفی‌پور گفت: با رفیق یک شهید شدن می‌توان ابراهیم هادی ۳۰ سال پیش و حتی محسن حججی سال گذشته شد.

در ادامه این مراسم، حاج امیر عباسی از مداحان اهل بیت و معصومین در باب مهاجران فی‌سبیل‌الله مدیحه‌سرایی کرد و قطره‌های اشک را بر گونه‌های حاضرین جاری کرده و این فرمایش بنیانگذار انقلاب اسلامی که شهدا ملائک‌الله در زمین هستند را برای حاضرین تبیین کرد.

این مداح اهل بیت از گمنامی حضرت زهرا (س) و سختی‌ها و مصیبت‌های رخ داده بر وی در قیام کربلا و همچنین گمنامی مزار شهید ابراهیم هادی گفت.

در ادامه این مراسم اعلام شد که قرار است گردانی از خادمین شهدا برای برپایی یادواره‌های مختلف در ایران تشکیل شود.

در ادامه این مراسم کلیپی از فرمایشات مقام معظم رهبری در باب کتاب سلام بر ابراهیم و ابعاد مختلف شخصیتی شهید ابراهیم هادی پخش شد.

جانباز علی دلبریان خاطراتی دلنشین از آخرین روزهای زندگی شهید ابراهیم هادی و رشادت‌های وی و همراهانش در گردان حنظله هشت سال دفاع مقدس روایت کرد.

در ادامه این مراسم تئاتر «ابراهیم در آتش» که به لحظات آخر حماسه مقاومت شهید ابراهیم هادی در کانال کمیل اجرا شد. تقدیر از خانواده شهید ابراهیم هادی به تعداد دیگری از شهدا و جانبازان مدافع حرم بخش دیگری از مراسم این یادواره شهید بود.

در پایان این مراسم، از هشتصد هزارمین نسخه کتاب «سلام بر ابراهیم» رونمایی شد.
انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *