امکان قمی‌بودن شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی قم وجود دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، مهدی رضایی ظهر امروز در نشست ستاد هماهنگی تشییع شهدای گمنام در پردیس دانشگاه علوم پزشکی قم که در سالن شهید مطهری ساختمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد، با اشاره به اینکه شهدای گمنام در بیش از ۱۵۰ نقطه کشور دفن می‌شوند، اظهار کرد: شهدای گمنام در چهار نقطه استان قم دفن می‌شوند که پیکر دو نفر از آن‌ها در پردیس دانشگاه علوم پزشکی قم و پیکرهای دیگر شهدا نیز در سه مکان نظامی به خاک سپرده می‌شوند.

وی اضافه کرد: هر چند شهدای گمنامی که در دانشگاه علوم پزشکی قم دفن می‌شوند بدون هویت هستند اما پیکر آن‌ها در مکان عملیاتی لشکر ۱۷ علی بن ابیطالب (ع) پیدا شده است به همین علت احتمال قمی‌بودن آن‌ها وجود دارد.

مسؤول امور شهدای کمیته جست‌وجوی مفقودان ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: جانمایی مکان دفن شهید گمنام بر عهده سردار باقرزاده نماینده مقام معظم رهبری و فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودان ستاد کل نیروهای مسلح است که بر اساس نظر این شخصیت دو شهید گمنام در دانشگاه علوم پزشکی قم دفن می‌شوند.

وی با بیان اینکه چهار هزار شهید در مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور مفقود مانده‌اند، تصریح کرد: همچنان کمیته جست‌وجوی مفقودان ستاد کل نیروهای مسلح همچنان به تلاش خود برای پیدا کردن پیکرها این شهدا ادامه می‌دهد.

رضایی با اشاره به اینکه محل تدفین شهدای گمنام بر اساس شاخص‌ها و معیارهای مشخصی تعیین می‌شود، گفت: مزار شهدا در مجموعه‌های دانشگاهی مکمل مساجد خواهند بود چراکه فلسفه دفن شهید در دانشگاه‌ها هدایت افراد به سمت توحید و دین است.

وی یادآور شد: با استفاده از اساتید برجسته معماری کشور ۳۰۰ طرح برجسته برای مزار شهدای گمنام تهیه شده است که این طرح‌ها می‌تواند با شاخص‌های موردنظر در دانشگاه علوم پزشکی استان قم بومی‌سازی شود.

مسؤول امور شهدای کمیته جست‌وجوی مفقودان ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: مراسم تشییع و تدفین شهید گذراست اما استمرار تکریم آن‌ها اهمیت بیشتری دارد به همین علت برگزاری این جلسات باید استمرار داشته باشد.

وی تصریح کرد: مشخصات شهدای گمنام قبل از تدفین در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قم قرار می‌گیرد تا نسبت به تهیه سنگ قبور و معرفی این شهدا اقدام شود.

انتهای پیام/ی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *